HomeДЕНЕШНАРепубликаУште еден Битолчанец пронајде неексплодирана граната во својот двор

Уште еден Битолчанец пронајде неексплодирана граната во својот двор

Уште еден Битолчанец пронајде неексплодирана граната во својот двор. Гранатата е пронајдена во петокот околу 17:30 часот во селото Крклино, во двор од куќа сопственост на С.Б., а при изведување на градежни работи.

Од МВР информираат дека се работи за неексплодирана артилериска граната која потекнува од Првата светска војна. Гранатата од местото на настанот е подигната од Дирекцијата за заштита и спасување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com