Thursday, Dec 14, 2017
HomeДЕНЕШНАРепубликаТопла сабота за прошетки и одмор

Топла сабота за прошетки и одмор

Временската прогноза оваа сабота ќе биде наклонета кон тие кои што ќе го искористат викендот за одмор и прошетки бидејќи предвидена е максимална дневна температура во Македонија до 34 степени. Нешто посвежно, но сепак стабилно ќе биде во југозападните краишта каде максимумот ќе достигне 29 степени. За време на викендот не очекува топло време со утрински температури до 16 степени, а слаб ветер и ниска облачност.