Thursday, Jun 4, 2020
HomePosts Tagged "топло"

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи

Read More

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија упатува јавен повик до надлежниот инспекторат за труд да излезе на терен и да преземе мерки за заштита на текстилните работници и работнички од високите температури. Имајќи предвид дека изминативе денови температурите во Македонија достигнуваат и до

Read More

Бремените жени и хронично болните на возраст над 60 години да бидат ослободени од работа, а градежните работници да не работат на отворено од 11 до 17 часот, се дел од препораките на Министерството за здравство што Владата ги усвои на синоќешната седница поради топлотниот

Read More

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и преку денот со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност особено на северот од земјата. Утринската температура ќе се движи од

Read More

Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до  умерена локална облачност. Во Скопје температурите ќе се движат од 4 до 21 степен. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време. Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во

Read More

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен северен ветер поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе се движи од минус еден до четири, а максималната од 17 до 24 степени. Во

Read More

Времето денеска ќе биде претежно сончево, а попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 22 до 27 степени. Во Скопје времето

Read More

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, поизразен во средината на денот долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 19 до 25 Целзиусови степени. Во Скопје

Read More

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 1 до 8 Целзиусови степени,

Read More

Денес не очекува уште еден топол септемвриски ден со пријатни временски услови. Во Македонија ќе биде стабилно, суво и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температурата ќе се спушти од 7 до 16, а

Read More