Saturday, Apr 27, 2024
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалТикет на денот 18.03.2017

Тикет на денот 18.03.2017

New Picture

Милан – Џенова    Милан во големото дерби во Торино беа на чекор да освојат еден поен но пеналот во 93 минута ги сруши. Денес треба да се соземат целосно и да и наплатат на гостите од Џенова и да продолжат да го освојат тоа 5 место кое води во Европа наредната сезона.

Билбао – Реал Мадрид     Победата во дербито на Баскија, во Сан Себастијан, ги охрабри сите во Билбао пред дуелот со стариот “непријател”, кој се врати на врвот на табелата. Реал треба да се докаже во вакви натпревари дека ја заслужува титулата оваа година, во модерното време Реал успешно излегувал на крај во Баскија, во натпревар каде може да има многу погодоци.

Фулам – Волвс     Фулам е во најдобра форма во лигата, кој на одличен начин го покажа тоа минатиот викенд, кога победија на гости против лидерите Њукасал. Но сепак во претходното коко против Блегбурн дома одиграа само реми 2-2 иако водеа до 92 минута. Денес треба да покажат дека се на добар пат да се изборат за Плеј оф натпреварите. Победата над волците, кои се во незавидна положба, не треба да биде тешка задача за домаќинот.

Бордо – Монтпеље    Бордо постојано игра со многу осцилации, но тоа не треба да биде пречка за него денес да го победат гостинот, една од најлошите гостински екипи во Француската прва лига и тим кој примил најмногу голови на страна. Денес очекуваме победа на Бордо во доста отворен натпревар со многу голови.