Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаФото: Битолчанец со побогат паричник за милион и двесте илјади денари

Фото: Битолчанец со побогат паричник за милион и двесте илјади денари

Една од Sport Life обложувалниците во Битола остана со 1.200.000 денари во минус. Среќниот битолчанец одиграл две исти ливчиња со поединечна уплата од 3.500 денари. Ливчињата се со три фикса и систем во кој барал три од вкупно седум натпревари со високи коефициенти.


„Еден наш муштерја од Битола се „засили“ со два вакви добитни тикети – вкупна бруто добивка од 1.200.000 денари“, објави обложувалницата на Фејсбук.


 
sportska bitola2