Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајна несреќа-една жена загина на патот Штип-Велес

Тешка сообраќајна несреќа-една жена загина на патот Штип-Велес

Жена го загуби  животот во тешка сообракајна несреќа која се случила синоќа на магистралниот пат Штип-Велес

Според  првичните информации   несреќата се случила кога автомобил  ,,хјундaи” со штипски регистарски таблички излетал од патот. Жената починала на лице место

На местото на несреќата е извршен увид, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот