Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "олимпијада"

На интернет молневито се рашири сликата со зелена вода на Олимпискиот базен во Рио каде се одржуваат главните пливачки натпревари. На шега некои тврдеа дека пливачите уринирале во базенот по што се активирала водата, но организаторот на турнирот соопшти дека во базенот имало алги, па

Read More

Рускиот претседател Владимир Путин не планира да присуствува на свечената церемонијата на отворањето на Олимписките игри во Рио, изјави портпаролот на шефот на руската држава Дмитриј Песков. - Не, колку што му е познато, во плановите на претседателот го нема тоа патување. Распоредот е поинаков, работен,

Read More

  Веќе трети ден како машката ракометна репрезентација на Македонија ги одработува подготовките за претстојните олимписки квалификации што ќе се играат во Гдањск, Полска. Селекторот Ивица обрван избра 20 ракометари, но од утре ќе бидат сите во полн состав. Дејан Манасков, Стојанче Стоилов, Велко Маркоски и Никола

Read More