Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "канческа милевска"

Бомбите ќе може да се користат како доказ во постапката за случајот „Тендери“, во кој првообвинета е ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска, одлучи скопска Апелација, јавува „Макфакс“. Судот ваквата одлука ја донел врз основа и на претходните две одлуки со кои Апелациониот суд одлучи дека

Read More

Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа присуствуваше на отворањето на новиот објект на Филхармонија, зграда, која според некои информации е пуштена во употреба без последните проверки на објектот - пишува Макфакс. На отварањето освен претседателот Ѓорге Иванов, премиерот во заминување Емил Димитриев и министерката за култура, Елизабета

Read More

Не се познавам со човекот со качулка со кого се прегрнав во собранието, изјави министерката за култура Eлизабета Kанческа Mилевска на отворањето на новиот објект на Mакедонската филхармонија. На прашањето зошто нема покани за мандатарот и за претседателот на собранието, Kанческа вели дека можеле да

Read More