Monday, May 14, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСемејна драма во Битола, два пати силувал 12-годишно девојче

Семејна драма во Битола, два пати силувал 12-годишно девојче

siluvanje maloletnicka

На 18.06. околу 16:30 часот, битолчанка пријавила дека нејзиниот зет ја силувал нејзината внука.

Полицијата соопшти дека М.А.(49) пријавила дека во два наврата, вчера и пред една недела во куќа каде што живее нејзината 12 годишна внука, од страна на нејзиниот зет за ќерка В.А.(45) биле извршени полови напади врз нејзината внука.

Полицијата го привела зетот и против него е поднесена кривична пријава.