HomeДЕНЕШНАСветСудир на два мали авиони во воздух, нема преживеани

Судир на два мали авиони во воздух, нема преживеани

Два мали авиона се судрија во воздух во западна Алјаска и при тоа загинаа пет лица во двете летала, соопштија претставниците.

До местото на несреќата, која се случила во ненаселена област, околу 600 километри западно од Енкориџ, може да се стигне само со хеликоптер, пренесува Танјуг.

Претставниците потврдија дека во судирот нема преживеани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com