HomeДЕНЕШНАПолитикаСДСМ со видео честитка за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ со видео честитка за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска во музејот на ВМРО, владеачката партија ќе го прослави својот роденден. По тој повод, Социјалдемократскиот сојуз на својот фејсбук профил објави двеминутно видео со кое им ја честиташе годишнината, а главен лик е поранешниот министер за финансии, Зоран Ставрески.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com