Monday, Jun 18, 2018
HomeАНТИСТРЕСПатувањеРазгледница од преубави села во кои ќе се чувствувате како во бајките

Разгледница од преубави села во кои ќе се чувствувате како во бајките

najubavo selo

Доколку сакате да избегате од градската гужва и при тоа имате можност да отпатувате на некое место надвор од земјата и сакате да уживате во природата и зеленилото, ние ви предлагаме неколку преубави селца низ светот каде ќе се чувствувате исто како во бајките и целосно ќе може да заборавите на проблемите кои ве мачат. Kуќите се разнобојни, тревата е зелена и густа и се сместени во најубавата природа.

Кастро, Чиле

http://shafir.info/shafir_images/10Album/27Chile~020Los_Lagos~40Chiloe~102Castro_Palafitos%5E1920x.jpg

Капри, Италија

http://obrazky.firotour.cz/photos/sitt_226015/large.jpg

Алберобело, Италија

http://www.makmoda.com/wp-content/uploads/2015/08/apu1.jpg

Риомаџоре, Италија

http://rai77.ru/resources/riomadjore-italiya/14065

Гасадалур, Фарски Острови

http://allnews7day.ru/wp-content/uploads/2013/02/Farerskie-ostrova-2.jpg

Ротенбург, Германија

http://f17.ifotki.info/org/6c9947e8ccadacb48149eaaa4a9f1163534500193364848.jpg

Монемвасија, Грција

http://hobby-puzzle.ru/images/product_images/popup_images/1875_0.jpg

Блед, Словенија

http://kidpassage.com/data/old/gallery/139206451084446928.jpg