Saturday, Apr 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалРаботнички повторно успешен во Европа

Работнички повторно успешен во Европа

Работнички е единствениот македонски фудбалски тим во последните години кој игра стандардно добро и многу мотивирано на европска сцена и денес успеа да го совлада противникот Флора од Естонија со 2:0, со головите на Анене во 48-та минути и 54-та на Алтипармакоски. Со вкупен резултат од 2:1 во овој двомеч Работнички си избори пласман во второто коло на Лига Европа, каде ќе се судри со Јеглава од Летонија наредната недела.г