Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПронајден машки труп во кругот на „Железара“

Пронајден машки труп во кругот на „Железара“

Машки труп во фаза на распаѓање е пронајден вчера изутрина во кругот на фабриката „Железара“, соопшти МВР. Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР-Скопје и надлежен јавен обвинител и по негова наредба телото на починатиот е пренесено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Се работи на утврдување на идентитетот на лицето, како и на целосно расчистување на случајот.