Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМашки труп пронајден во бетонски канал во Вратница

Машки труп пронајден во бетонски канал во Вратница

Машки труп бил пронајден вчера околу 15:15 часот во водата на коритото од бетонски канал во центарот на село Вратница-Теарце. Утврдено е дека се работи за Богољуб С.(55) од село Вратница.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Тетово, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб.