Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаПопладне спремете се за влошување на времето

Попладне спремете се за влошување на времето

dozd-vo-dekemvri-7-32281

Метеоролозите предвидуваат дека денес попладне ќе дојде до влошување на временските прилики кога ќе дојде до пообилни врнежи на дожд, а ќе има и грмотевици во западните и северните делови од републиката со намалување на температурите до 15-на степени. Во Скопје не очекува слично време, температурата ќе достигне до 19 Целзиусови степени, а постојат и услови за врнежи, па затоа чадорот нека биде до вас.