Wednesday, Aug 12, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиОдбојкарите триумфално против Бугарија во Варна

Одбојкарите триумфално против Бугарија во Варна

makedonska odbojkarska reprezentacija

Македонските одбојкари повторно ја израдуваа нацијата со победата од 3:1 против фаворитот и домаќин Бугарија во првиот турнир кој се игра во Варна. Иако резултатот е доста убедлив бугарските противници имаа доста можности за пресврт, но тоа не го дозволи македонската селекција со сигурен сервис и фантастични поени. Селекторот Жарко Ристовски нема време за славење и вели дека е фокусиран на вториот турнир кој се игра во Скопје од 16 до 18 јуни против истите противницим, а само чекор ги дели од пласман во фајнл-фор.