Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионНема мирување за албанската полиција – запленети над 3 тони канабис

Нема мирување за албанската полиција – запленети над 3 тони канабис

Во голема операција која го опфатила планинскиот регион близу Ѓирокастро, албанската полиција успеала да заплени 3,2 тони канабис.

Засега, албанската влада нема ниту наведено ниту уапсено лице кое е осомничено. Канабисот кој бил уништен минатата година, повторно по покрената голема акција, вреди седум милијарди евра или две третини од БДП на државата.