Tuesday, Mar 20, 2018
HomeДЕНЕШНАНе очекува топло време

Не очекува топло време

Денеска не очекува сончево и топло време. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и ретки грмежи особено во западните делови. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а дневната од 31 до 38 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.