Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМотоциклист удрен на Водњанска

Мотоциклист удрен на Водњанска

Сообраќајна несреќа се случи пред околу два часа на улицата Водњанска, во центарот на Скопје. Според податоците кои се појавија на Ѕидот на сообраќајниот срам, моторциклист бил прегазен на улицата. Засега не се знае дали има жртви и колкава е материјалната штета.

Полицијата врши увид. Повеќе информации се најавени за подоцна.