Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМомче прегазено од воз во Волково

Момче прегазено од воз во Волково

Загина момче на железничка пруга кај Волково во несреќа што се случи вечерва околу 20 часот. Момчето било на возраст од помеѓу 25 – 30 години.

Несреќата се случила на патот меѓу Волково и Ново Село. Засега нема информации дали станува збор за самоубиство или несреќен случај, а полицискиот увид е во тек. Возот се движел на релација Долно Блаце – Трубарево.