Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМладоженците кои направија сообраќајка поминаа со полесни повреди

Младоженците кои направија сообраќајка поминаа со полесни повреди

Вчера имаше вознемирувачка информација дека младоженци враќајќи се од свадба од Охрид направиле тешка сообраќајна несреќа, но според најновите информации учесниците во несреќата поминале со помали телесни повреди и се надвор од животна опасност. Возилото враќајќи се од хотел на патот Св.Наум-Охрид неколку пати се извртело и удрило во бандера. Исто така има информации дека невестата била бремена, но нема поголеми последици.