Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаMETEO: Неделно освежување, но и натаму сончево

METEO: Неделно освежување, но и натаму сончево

meteo prolet 2

Денешниот ден ќе помине во знакот на свежото време но, не треба премногу да се грижите бидејќи републичкиот просек ќе изнесува околу 14 степени, што значи дека попладне ќе имаме стабилни временски периоди со мала облачност. Утрото ќе започне нешто постудено се температури околу нулата, а кон пладне веќе ќе се затоплува. Исто така очекувајте и послаб ветар.