HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМаскиран разбојник со пиштол си ја „пробал“ среќата во казино

Маскиран разбојник со пиштол си ја „пробал“ среќата во казино

Куќата не секогаш добива, особено ако „играчот“ е вооружен со пиштол. Маскиран разбојник во саботата влегол во казино на улицата „Наум Наумовски Борче“ и на вработените им наредил да му ја испразнат касата по што побегнал со пленот од околу 50 илјади денари . МВР работи на расветлување на случајот и сеуште нема осомничен за кражбата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com