Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаКаква е денешната состојба на патиштата во Македонија?

Каква е денешната состојба на патиштата во Македонија?

АМСМ денеска информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Се препорачува внимателно возење и почитување на патната сигнализација, особено на патните правци каде што се изведуваат градежни работи.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.