HomeДЕНЕШНАРепубликаФото: Дупка на Широк сокак „проголта“ камион

Фото: Дупка на Широк сокак „проголта“ камион

kamion

Камион полн со песок тежок 10 тони пропадна на битолски Широк сокак. Камионот е во сопственост на Јавното претпријатие „Нискоградба-Битола“, а пропаднал во дупката при изведување на градежни активности за канализациски приклучок. При попуштањето на плочките на Широк сокак камионот пропаднал во дупка длабока два метра.
kamion1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com