Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроника„БМВ“ прегази пешак кај трговскиот центар „Рамстор“

„БМВ“ прегази пешак кај трговскиот центар „Рамстор“

„БМВ“ прегази пешак кај трговскиот центар „Рамстор“. Несреќата се случила утрово околу 11 часот кога „БМВ“ со гевгелиски регистарски таблици удрило во пешакот В.Т. Тој со повреди е пренесен во Ургентниот центар и се уште не знае во каква состојба се наоѓа. На местото на настанот е извршен увид.