Wednesday, Apr 25, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалБентеке ќе заигра за Црвените на Енфилд

Бентеке ќе заигра за Црвените на Енфилд

Ливерпул успеа да ги обезбеди услугите на напаѓачот Кристијан Бентеке кој за висока сума од 32.5 милиони фунти ќе заигра на Енфилд. Неговиот претходен клуб Бирмингем успеа во намерите скапо да го продаде и во трката за повисока сума отпадна Манчестер Јунајтед кој досега навистина потроши огромни пари на засилувања. Бентеке е одличен напаѓач со потекло од Белгија кој во минатата сезона постигна 12 гола на 12 натпревари за Бирмингем.