Friday, Apr 20, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонAsus Zenfone Max – Максимална батерија од 5000 mAh

Asus Zenfone Max – Максимална батерија од 5000 mAh

Asus повторно ја воодушеви јавнoста со уште еден супер квалитетен смартфон Zenfone Max чија главна предност не е набилдан хардвер, туку сосема корисна екстра батерија со капацитет од 5000 mAh кој треба да обезбеди активна работа од најмалку три дена со едно полнење.

Asus Zenfone Max е смартфон од средната класа и затоа доаѓа со поскромен 5.5 инчен IPS дисплеј со HD резолуција од 720p, работи со четири-јадрен Snapdragon 410 процесор, 2 GB RAM и 16 GB меморија која може да се надополни преку microSD картичка.

asus zenfone 2

Asus Zenfone Max Zenfone има и 13 мегапикселна камера со двоен LED блиц со две бои и ласерски автофокус, додека пак селфи камерата има 5 мегапиксели и широка леќа од 85 степени. Asus Zenfone Max ќе се продава по цена од 250 долари.

Извор: telefoni.mk