Saturday, Mar 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаАлбанската влада со парични средства за настраданите во Тетово

Албанската влада со парични средства за настраданите во Тетово

Владата на Република Албанија издвои 50 илјади евра за настраданите во невремето во Тетово и искажа длабоко сочуство до семејствата кои ги изгубија своите најблиски.

Дитмир Бушати министерот за надворешни на Албанија одлуката ја оцени како како чин на солидарност и братска подршка за Тетово. „Денеска одобривме фонд од 50 илјади евра како помош за надминување на вонредната состојба во Тетово“, стоеше во неговиот статус на Фејсбук.