Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАВременска прогноза за овој викенд

Временска прогноза за овој викенд

Денеска во Македонија ќе се задржи сончево и топло време со повремени наоблачувања. Највисока температура се очекува да биде измерена  во Гевгелија ( 34 °C)

Во Скопје слично време со температура која ќе се движи во интервал од 13 до 31°C. Ќе дува слаб, до умерен ветер од северозападен правец.

И во текот на утрешнито ден  ќе биде претежно стабилно, со слаб до умерен северен ветер.