Saturday, Apr 14, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВознемирувачко фото: електронска цигара му експлодирала во лице

Вознемирувачко фото: електронска цигара му експлодирала во лице

elektronska-cigara-1

Младо момче од Колн се здобило со тешко повреди на лицето откако ненадејно му испукала електронска цигара. Изгореници на лицето и изгубени неколку заби тоа се последиците од случката- извесуваат од тамошната полиција.
Пред некое време момчето купило е-цигара од маркетот „Wotofo Phantom“, Произведена од Кина, а големината на цигарата е иста како на обичните комерцијални цигари.
ovom-tipu-je-eksplodirala-elektricna-cigareta-u-facu-body-image-1454149262
Од „OE24“ пишуваат дека штом момчето повлекло од димот, цигарата експлодирала, а инцидентот се случил минатата сабота. Таткото на детето изјавил дека неговиот син дури посакал за умре пради страшните болки кои ги имал после екслозијата на цигарата.
cz1yj5qusaaog9
САД е прва запознаена со ваквиот вид на немили случаи. Слични вакви повреди претрпе и маж од Флорида пред четири години. Само што тогашната експлозија ја предизвикала батеријата и истата создала пожар во куќата на повредениот. Слична случка имало и во Канада, цигарата експлодирала и тешко повредила маж кои повредите на твитер ги објавил на Твитер.
Друга немилосдрсна случка имал 37 годишниот Крис Томас од Велс, е-цигарата му експлодирала во автомобилот, Крис ја оставил да се полни во текот на ноќта, атаа екплодирала како петарда и испукала завршувајќи на задното седиште од неговиот автомобил.