Tuesday, Apr 24, 2018
HomeДЕНЕШНАСветВИДЕО:РУСИЈА СНЕЖНА НА СРЕД ЈУЛИ

ВИДЕО:РУСИЈА СНЕЖНА НА СРЕД ЈУЛИ

Додека владеат топлотни бранови, Европа го живее јулскиот пекол со температури кои надминуваат 40 степени, a  на северот на Русија врне снег. Во градот Воркута температурата се симна на 1 степен целзиусов. Еве ја сликата од рускиот град во кој на сред јули се носат зимски јакни
/strong>