Sunday, Jun 17, 2018
HomeГИГА БАЈТПЦВидео: Откриен големиот Samsung Galaxy A8

Видео: Откриен големиот Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A серијата наскоро ќе го добие досега најголемиот смартфон кој многу потсетува на Galaxy Note со 5.7 инчен Super AMOLED Full HD дисплеј и најновото видео на кое се гледа тест модел потврдува дека шпекулациите за Galaxy A8 не биле без тежина.
gal
Galaxy A8 ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 615 процесор сосема квалитетен во средната висока класа, заедно со 3 GB RAM, 16 GB меморија, потоа 16 мегапикселна главна камера, 5 мегапикселна камера за селфи и видео повици, како и одлична батерија со капацитет од 3050 mAh. Како што може да се види и од самото протечено видео Samsung Galaxy A8 ќе пристигне со метално тенко тело, а ќе ја користи најновата верзија на Android 5.1 Lolliop, па наскоро ја очекуваме и неговата официјална промоција и пласман на пазарот.