HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Битолското движење со упад побара оставка од Талески

Видео: Битолското движење со упад побара оставка од Талески

Битолското движење нема намера да го остави на раат градоначалникот Владимир Талески и на денешната промоција на книга на Љубиша Георгиевски упаднаа во градската библиотека барајќи негова оставка. Исто така му порачаа да се предаде и му оставија бела маичка со слика на СЈО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com