Thursday, May 28, 2020
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТриесет и осумгодишен скопјанец убиен во сопствениот дом

Триесет и осумгодишен скопјанец убиен во сопствениот дом

policija lenta

Триесет и осум годишен скопјанец е пронајден убиен во сопствениот дома, соопшти МВР.

Полицијата утринава добила пријава дека пронајдено е безживотното тело на Пецо Колчовски (1979).

Телото на починатиот, кое било пронајдено во неговиот дом, било обвиткано со кабли приклучени во струја и било облиено со крв. Телото на убиениот е пренесено на обдукција, а полицијата презема мерки за расветлување на случајот.