HomeДЕНЕШНАСтабилна временска прогноза за заокружување на уште една недела

Стабилна временска прогноза за заокружување на уште една недела

Денешниот неделен ден ќе започне со локална ниска облачност низ котлините и сончево време на повисоките места. Претпледне оваа ниска облачност ќе се расчисти, за попладне да очекуваме претежно ведро време. Максималната температура ќе има вредности помеѓу 12 и 15 степени низ котлините во западниот и северниот крај, а во поширокото гевгелиско подрачје околу 17 степени Целзиусови.

Во Скопје се очекува ниска облачност и слаба магла во утринските часови, а попладне проследено со сонце. Наутро минималната температура ќе се спушти и до -2, а максималната дневна ќе биде со вредност до 13 степени Целзиусови.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com