Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаСостојба на патиштата

Состојба на патиштата

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Внимателно: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево, Виница – Берово каде е можна почеста појава на одрони.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.ОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Извор:АМСМ