HomeДЕНЕШНАСкопјеСообраќајка во Ѓорче, тројца повредени

Сообраќајка во Ѓорче, тројца повредени

Повредените кои биле во возило „Рено Меган“ се контактибилни, не се во животна опасност и се пренесени во Клиничкиот центар. Во тек е увидот на полицијата.

Првично повредени се мајка, татко и дете во сообраќајката која се случила вечерва околу 19 часот во скопската населба Ѓорче Петров.

Од полицијата засега не располагаат со повеќе детали за сообраќајкат

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com