HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаРазбојник со пиштол ја ограбил златарата Рубин

Разбојник со пиштол ја ограбил златарата Рубин

Вчера околу 19 часот маскиран разбојник влегол во златарата Рубин лоцирана на ул.Кеј 13-ти ноември и со пиштол им се заканил на двете вработени кои во моментот биле таму. Тој насилно го скршил стаклото на изложениот накит и одземал 16 златни ланчиња, по што побегнал. Од МВР соопштија дека ќе работат на расветлување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com