Friday, Dec 15, 2017
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПукање во Струга – убиен функционер на ДУИ

Пукање во Струга – убиен функционер на ДУИ

Со 5 куршуми попладнево во Струга е убиен функционерот на ДУИ, Артан Муслиу, инаку заменик – директор на регионалниот центар на УЈП во Струга, јави Лајм. Како што пишува весникот, тој се сметаше за близок со вицепремиерот Муса Џафери.

Не се познати сторителите на ова убиство, ниту точните мотиви. Од полицијата се уште не ја потврдиле информацијата. Муслиу е добро познат како бизнисмен во Струга. Повеќе информации наскоро.