Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаПоскапуваат горивата во Македонија

Поскапуваат горивата во Македонија

Бензините поскапуваат за половина денар а дизелот за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 62,50, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 64,50 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 50, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 38,50 денари за литар.