Thursday, Mar 22, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈАвтомобилизамНова креација на BMW – запознајте се со M4 GTS

Нова креација на BMW – запознајте се со M4 GTS

M3 GTS доби свој наследник – германската компанија го претстави револуционерниот концепт наречен M4 GTS со уникатна формула која го следи примерот на претходните модели како М3 Еволушн, М3 Спорт Еволушн и М3 ГТ.

bmw-m4-gtsМоделот е придвижуван од 3,0 литарски мотор со десет проценти поголема моќ во однос на стандарниот М4 со 425 коњски сили, ОЛЕД задни светла, прилагодлив преден сплитер и заден спојлер од каробонски влакна. Стандардната опрема ја сочинуваат алуминиумски тркала од 19 инчи на предните и 20 инчи на задната оска.

Неговата сериска изведба се очекува во 2016 година.