Tuesday, Apr 24, 2018
HomeДЕНЕШНАНападнат и истепан сопственикот на порталот ,,Доказ.мк"

Нападнат и истепан сопственикот на порталот ,,Доказ.мк"

Во центарот на Скошје вчера бил претепан сопственикот на web порталот  ,,Доказ.мк” Маријан Стаменковски-јавија македонските медиуми. Според него, нападот го извршиле петмина непознати лица.

Порталот на Стаменковски е критички настроен кон власта. Претходно, на сличен начин беше нападнат и сопственикот на порталот „Мактел“ Саше Ивановски.