Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "сопственик"

Емотивното видео со куче кокер кое со часови лежи до ковчегот на својот мртов сопственик и одбива да се тргне, дефинитивно го обиколи светот. Сопственикот на ова куче, Андреа Косу (45) е еден од 290 загинати во земјотресот, кој се случи рано утрото на 24

Read More

Еден од најпопуларните торент сајтови KickassTorrents е затворен, а неговиот сопственик е уапсен во средата во Полска. Артем Ваулин (30) од Украина е уапсен на барање на американските власти кои го обвинуваат за нанесување штета од 1 милијарда долари. САД сега бара негова екстрадиција. Украинецот

Read More

Yahoo наскоро ќе има нов сопственик. Победникот во битката која трае со месеци, за стекнување на основниот бизнис на компанијата, ќе биде исправен пред тешката задача да ја издигне повторно компанијата. А таа е оптоварена со едни од највисоките трошоци – оние во технолошкиот сектор. Сега

Read More

Експертите за економија и за борба против корупција со кои разговараше Телма со став дека надлежните институции мора да бидат моќен филтер кој нема да дозволи во Македонија да влезат „загадувачи“ на домашната економија. Економскиот аналитичар Павле Гацов вели дека доколку Комисијата за хартии од

Read More

Во три часот изутрина се запалени возилата на сопственикот на кафулето „Кала“ и на неговата сестра кои биле на различни локации. И двете возила се запалени речиси иствремено. Возилото голф 7, на сопственикот на Кала е целосно изгорено, а пежото 207, сопственост на неговата сестра иако

Read More

Уапсен лидерот на Сојузот за подобра иднина и сопственик на дневниот весник „Дневни аваз“, Фахрудин Радоњчиќ. Тој е уапсен денеска во Сараево од припадниците на СИПА, а по наредба на Обвинителството, поради кривичното дело попречување во работата на правосудството. Тамошните медиуми наведуваат дека СИПА извршила претрес

Read More

Во центарот на Скошје вчера бил претепан сопственикот на web порталот  ,,Доказ.мк” Маријан Стаменковски-јавија македонските медиуми. Според него, нападот го извршиле петмина непознати лица. Порталот на Стаменковски е критички настроен кон власта. Претходно, на сличен начин беше нападнат и сопственикот на порталот „Мактел“ Саше Ивановски.  

Read More

Во криминална пресметка во белградската населба Бежаниска коса во експлозија на автомобил утринава погина сопственикот на Кабаре Роуз, Драган Јелинивиќ Јелка. Тој загинал на лице место кога под неговото ауди А8 експлодирала подметната бомба, јавуваат српските медиуми. Според неофицијалните информации, екплозијата се случила кога Јелиновиќ го

Read More