Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: До пладне стабилно, потоа дождови

МЕТЕО: До пладне стабилно, потоа дождови

Временските услови и денес често ќе се менуваат, па така до пладне ќе имаме постабилно време со слабо, но присустно сонце и температури до 14 степени, а веќе накај 13 часот се предвидува поголемо заоблачување и можни врнежи и дожд со што ќе има и пад на температурите под 10 степени. Стабилизација на времето се очекува веќе во сабота наутро.