Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАСветМеланија Трамп ќе добие улица во Словенија како можна прва дама на САД

Меланија Трамп ќе добие улица во Словенија како можна прва дама на САД

donald i melania tramp

Меланија е трета сопруга на милијардерот и претседателски кандидат на Републиканците Доналд Трамп и има сериозни шанси да стане идната прва дама на САД. Затоа во родната Словенија сакаат да го искористат политичкиот момент и во Севница, градот од кој потекнува, планирано е една улица да биде именувана според Меланија Трамп. Таа е поранешна мисица, а со Трамп е во брак од 2005-та со кого го има синот Барон.