HomeДЕНЕШНАРегионМакедонски камионџии заглавени на хрватска граница – Револтот расте

Македонски камионџии заглавени на хрватска граница – Револтот расте

Македонски камоиниџи рано изутринава го блокираа патничкиот сообраќај во меѓуграничниот појас на преминот Батровци/Бајаково на српско-хрватската граница, јавува Танјуг. Блокирањето на границите меѓу балканските држави најмногу ги погоди превозниците и долгите процедури на проверка и контрола им се закануваат по нивната заработка и навремена достава на товарот што го носат. Токму поради револт од повеќедневното чекање неколку македонски камионџии се заканиле дека лесно расипливата роба која ја превезуваат

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com