Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМаглив, но потопол ден

Маглив, но потопол ден

Маглата ќе биде присутна и денес во повеќе котлини низ Македонија во текот на денот, но затоа пак, температурите ќе се искачат до 18 степени, за прилично потопло време. На повисоките места и во југоисточните делови времето ќе биде сончево и релативно топло, по котлините магливо и постудено. Во пладневните часови маглата ќе биде послаба.