Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денес?

Какво време не очекува денес?

Според временската прогноза денеска во Македонија ќе преовладува сончево и топло време, а на некои места ќе има наоблачување во попладневните часови. Највисоката температура се очекува да биде измерена во Берово (34°C)

Во Скопје, во текот на целиот ден ќе се задржи сончево и топло време со температура која ќе се движи во интервал од 14 до 31°C